Damclub Scheveningen Damclub Scheveningen

Damclub Scheveningen

Reserves Damclub Den Haag maatje te groot voor damclub Scheveningen in Haagse stadsderby (16-11-13)

De uitwedstrijd, met uitgebreide ziekenboeg aan Scheveningse kant, tegen het tweede team van Damclub Den Haag begon goed met een vlotte overwinning van Gerrit Slottje op Radjin Chandarsing.  Radjin maakte een verkeerde ruil waarna Gerrit naar dam kon combineren. Zowel met zijn spel als met het traplopen gaat het steeds beter na zijn heupoperatie.

Toen ook Orlando IJzer zijn partij in winst kon omzetten leek alles nog op rolletjes te gaan. Maar daar kwam verandering in toen onze jeugdspeler Michael van der Stroom het onderspit moest delven tegen Jan Schreurs.
Ronald Bunsee maakte knap remise tegen Rinus Snellaars. Wim Eijgenraam speelde een knappe partij tegen Hans Giphart, maar Hans was duidelijk een maatje te groot en Wim moest uiteindelijk capituleren. Nico Pronk verweerde zich dapper tegen John Kolstee maar maakte een foute ruil en moest ook de vlag strijken. Toen ook oud Scheveningen speler Jeremy Pauwels nog won van Piet Rozenboom (waarschijnlijk met een coup Jeremy want Piet wilde er niet over praten) waren we al bijna in de rode cijfers. Voorzitter Johan Pronk nam Moen Lachman in een langevleugelopsluiting waar hij niet meer uitkwam. Engelbertus Pronk moest tegen de sterke jeugdspeler Berke Yiggitturk, die onlangs nog 4e was op het WK pupillen in Wit Rusland . In een overmachtseindspel kon hij nog net remise maken.

In een stand van 10-8 kon good old Koos van Setten, die graag tegen wat sterkere spelers uitkomt, geen echte vuist maken tegen het spel van Frans Poorter.

Den Haag 2 Damclub Scheveningen 12-8
1 Frans Poorter (977) Koos van Setten (767) 2-0 (10)
2 Alex Kruyshoop (738) Orlando IJzer 0-2 (2)
3 Radjin Chandarsing (702) Gerrit Slottje (937) 0-2 (1)
4 Moen Lachman (916) Johan Pronk (928) 0-2 (8)
5 Jeremy Pauwels (898) Piet Rozenboom (993) 2-0 (7)
6 Berke Yigitturk (626) Engelbertus Pronk (915) 1-1 (9)
7 Hans Giphart (1197) Wim Eijgenraam (858) 2-0 (5)
8 Rinus Snellaars (677) Ronald Bunsee (605) 1-1 (4)
9 Jan Schreurs (637) Michael van der Stroom 2-0 (3)
10 J. Kolstee (717) Nico Pronk (591) 2-0 (6)

Reacties zijn gesloten.