Damclub Scheveningen Damclub Scheveningen

Damclub Scheveningen

Blindsimultaan Erno Prosman (07-07-12)

Erno Prosman heeft het wereldrecord blindsimultaandammen overgenomen van Ton Sijbrands.

De internationaal grootmeester tilde het record in Gouda in een sessie van bijna 29 uur van 28 naar 30 borden. Van die partijen won hij er zeventien, speelde hij er acht remise en verloor hij er vijf. Met 42 punten voldeed hij exact aan de eis: een winstpercentage van minimaal zeventig.

Na een goed begin beleefde Prosman een “dramatische nacht”, waarin hij onder de 70% zakte. De uitdager zelf, toeschouwers en dammers die via internet meeleefden, vreesden het ergste. Na 22 uur spelen herpakte Prosman zich en brak hij, na een zenuwslopend einde, toch het record.

 

 

Van onze vereniging hebben Engelbertus Pronk en Arie te Lindert meegedaan aan deze simultaan. De resulaten van de simultaan die in het stadhuis van Gouda werd gehouden kunt u hier vinden. 

Tijdens deze simultaan zijn er karikaturen van de deelnemers gemaakt door Sybrand van Eijk en die van Engelbertus en Arie mogen dan natuurlijk niet ontbreken.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Engelbertus                        Arie te Lindert

 

 

 

 

 

Reacties zijn gesloten.